Historia

Historia wiosennej edycji Targów Pracy sięga 1999 roku, kiedy miało miejsce pierwsze wydarzenie pod nazwą Inżynierskich Targów Pracy. Organizatorami byli wówczas: Biuro Karier Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenie Studentów Wawel BEST. W 2000 roku do grona organizatorów dołączyło Centrum Karier Akademii Górniczo-Hutniczej.

Od roku 2003 jedynym organizatorem wiosennej edycji Targów Pracy AGH jest Centrum Karier Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie (od roku 2003 również edycji jesiennej).

Targi Pracy AGH są adresowane do studentów i absolwentów wszystkich uczelni, w szczególności kierunków technicznych i nauk ścisłych. Liczba wystawców, w zależności od edycji wynosiła od 24 do 80. Liczba odwiedzających wahała się w przedziale od 4,5 do ok. 7 tysięcy. O renomie Targów oraz szeroko zakrojonej akcji promocyjnej świadczy fakt, iż wśród odwiedzających znajdują się studenci i absolwenci nie tylko województwa małopolskiego, ale także podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego.