Salezjański Wolontariat Misyjny 'Młodzi Światu'

 

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu - jesteśmy po to, żeby wspierać misje. Ofiarujemy nasz czas, wiedzę i umiejętności, aby służyć najbardziej potrzebującym w krajach Afryki, Ameryki Południowej, Europy Wschodniej lub Azji poprzez wolontariat w Polsce i za granicą.  

Wolontariat pozwala rozwijać własne pasje, zdobywać doświadczenie, uczy pracy z ludźmi. Nasze działania koncentrują się na pomocy misjom. W Polsce prowadzimy warsztaty dla dzieci i młodzieży w Parku Edukacji Globalnej, by przekazywać wiedzę o kulturze i problemach najuboższych państw świata. Włączamy się w planowanie, logistykę, tworzenie filmów, animację i promocję.

Wolontariusze wyjeżdżają do krajów Globalnego Południa, gdzie pracują jako wychowawcy, nauczyciele, architekci i lekarze. Swoimi działaniami dają ludziom, to czego im najbardziej brakuje tak, aby w przyszłości sami mogli wziąć odpowiedzialność za własne życie. 

Pomagamy dla dobra drugiego człowieka, za które każdy z nas jest odpowiedzialny. Jeżeli jesteś zainteresowany pracą przy inicjatywach społecznych, które odmieniają życie mieszkańców w krajach misyjnych, lubisz się angażować i uczyć się nowych rzeczy, zapraszamy na spotkania poniedziałkowe o godz. 19.00  na ul. Tynieckiej 39 w Krakowie.

Jeżeli jesteś zainteresowany praktyką w naszym wolontariacie (prowadzenie warsztatów, IT, dział promocji, media społecznościowe) zapraszamy do kontaktu: karolina.kufel@swm.pl. 

https://swm.pl

http://wioskiswiata.org