Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach działalności Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej (CIiPKZ) w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie świadczy bezpłatne usługi poradnictwa zawodowego oraz informacji zawodowej zarówno dla osób bezrobotnych, jak i pracujących. Współczesny rynek pracy wymaga od nas gotowości do zmian. Zarówno osoby młode, jak i doświadczone zawodowo potrzebują pomocy i wsparcia w planowaniu życia zawodowego. Mogą im w tym pomóc doradcy zawodowi. Korzystając z pomocy doradców zawodowych:

• będzie Ci łatwiej zaplanować przyszłość zawodową (podjąć decyzję
  • w wyborze, zmianie zawodu, o szkoleniu czy przekwalifikowaniu);
  • będziesz mógł rozpoznać kompetencje, zainteresowania
  • i predyspozycje zawodowe za pomocą testów;
  • uświadomisz sobie, jakie masz atuty zawodowe i jak możesz je wykorzystać, szukając pracy i przygotowując dokumenty aplikacyjne;
  • nauczysz się prezentacji własnej osoby i przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej;
  • zdobędziesz wiedzę potrzebną do założenia firmy;
  • rozwiniesz umiejętności interpersonalne;
  • poznasz sposoby radzenia sobie ze stresem.

Wojewódzki Urząd Pracy realizuje także projekt dla osób pracujących pn. „Kierunek Kariera”, w którym doradcy zawodowi świadczą specjalistyczną usługę doradczą „Bilans Kariery”. Osoby, które przejdą „Bilans Kariery”, mają szansę otrzymać bony szkoleniowe na szkolenia komputerowe, językowe oraz z innych kompetencji, nie będących szkoleniami zawodowymi. „Bilans Kariery” to proces, który pomoże Ci:

• przy wsparciu doradcy zawodowego zidentyfikować oraz przeanalizować posiadaną wiedzę, umiejętności i kompetencje, w tym uzdolnienia
  • i motywację;
  • przeanalizować Twoje doświadczenie zawodowe;
  • samodzielnie ocenić Twoją pozycję w otoczeniu zawodowym;
  • zaplanować ścieżkę kariery lub w niektórych przypadkach przygotować się do walidacji efektów uczenia się pozaformalnego lub nieformalnego;
  • w opracowaniu planu rozwoju zawodowego.

Zapraszamy na indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi i na zajęcia warsztatowe.

CIiPKZ w Krakowie
plac Na Stawach 1